1. Zarezerwowaliśmy termin sesji - co dalej?

  Po zarezerwowaniu terminu skontaktuję się z Wami w celu ustalenia wszystkich szczegółów.
  Omówimy lokalizację, czas oraz inne interesujące Was detale. 
  W zależności od charakteru sesji, prześlę Wam listę pytań, abym mogła się jak najlepiej przygotować.

 2. Jak przygotować dzieci?

  Przygotowanie dzieci zależy od ich wieku. Tym najmłodszym najczęściej wystarczy obecność mamy.

  W przypadku tych nieco starszych, zawsze przed sesją zbieram dokładny wywiad, aby jak najwięcej się o nich dowiedzieć i mieć pojęcie jakie kryją osobowości, co lubią, za czym nie przepadają, gdzie czują się najlepiej, jakie mają usposobienie.

  Dzieci bardzo różnie reagują na widok aparatu, a moim celem jest jak najszybsze nawiązanie porozumienia z fotografowanym dzieckiem. Im szybciej zaakceptuje ono moją obecność, tym większą mamy szansę uzyskać niepowtarzalne zdjęcia.
  Pamiętajmy, że my sami, decydując się na własną sesję (nawet jeśli nie przepadamy za byciem fotografowanymi), wiemy w jakim celu spotykamy się z fotografem i jaka nagroda czeka nas pod koniec naszej współpracy. Małe dzieci nie posiadają tej wiedzy, to my stawiamy je w nowej sytuacji i powinniśmy postarać się, aby była dla nich jak najbardziej komfortowa.

  Podczas sesji z najmłodszymi nie bądźcie proszę zdumieni słysząc, że wydaję niecodzienne dźwięki lub opowiadam śmieszne historie. I nie dziwcie się, że ani razu nie pada z moich ust prośba o uśmiech. Na czas sesji hasło “Uśmiechnij się!” wykreślamy ze słownika. Wszyscy.

 3. Jak powinniśmy się ubrać do sesji?

  To jeno z najczęściej zadawanych przed sesją pytań.
  Wybierając ubiór do sesji, starajmy się pamiętać o tym, że poza faktem iż powinien być wygodny (szczególnie w przypadku dzieci) oraz dopasowany do pogody i lokalizacji. Ubiór nie powinien też odciągać uwagi od fotografowanych osób.

  Najlepiej sprawdzają się rzeczy jasne, naturalne tkaniny, różne faktury (sploty, tłoczenia, len, jeans, sztruks), szarości, pudrowe róże, biel, krem, błękit, a podczas sesji zimowych także bordo, złoty, przygaszona zieleń i niebieski.

  Istotne jest, aby wzór – jeśli jest obecny – nie był zbyt dominujący, podobnie jak biżuteria.
  Wystrzegamy się też widocznych, dużych logo marek (chyba, że zależy nam na ich reklamie ;)).

  W przypadku zdjęć rodzinnych staramy ubrać się w jednym stylu, co nie znaczy tak samo :)
  Czasem wystarczą zgrane kolorystycznie detale występujące w ubiorze fotografowanych osób, które w ciekawy sposób scalają obraz.

  Podczas każdej sesji jest czas aby raz zmienić garderobę.

 4. Co z makijażem i fryzurą?

  Jak każda kobieta wiem, że ładny, dopasowany do urody makijaż i fryzura dodają pewności siebie i sprawiają, że w oku pojawia się jeszcze większy błysk, dlatego w trosce o Wasz idealny wygląd i samopoczucie oferuję możliwość wykonania profesjonalnego makijażu i fryzury przez doświadczoną wizażystkę. Będzie ona w stanie nie tylko dobrać makijaż do Waszej urody, ale również do zastanego światła i charakteru zdjęć, co przyczyni się do jeszcze piękniejszych pamiątek na wiele lat.

  Jeśli zależy Wam na obecności profesjonalnej wizażystki, bardzo proszę, abyście zaznaczyli to już w momencie rezerwacji terminu.

 5. Jak przebiega sesja?

  Dla mnie najważniejszą sprawą przed przystąpieniem do pracy jest to, aby wszystko na spokojnie zaplanować, aby udzielić Wam odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania i zorganizować sesję tak, aby praca przebiegała w jak najbardziej komfortowej atmosferze, bez cienia niepewności czy stresu.

  Pracując z najmniejszymi dziećmi, organizuję sesję w taki sposób, że zawsze znajdzie się czas na przewijanie, karmienie lub przerwę – wszystko czego dzieci potrzebują aby poczuć się dobrze i bezpiecznie.

  Lokalizacja sesji też nie jest bez znaczenia – znajomy, rodzinny dom lub naturalne środowisko takie jak ogród, park, plac zabaw czy łąka, zawsze lepiej wpływa na dzieci (i dorosłych) niż nieznajome studio.

 6. Jak długo będziemy czekać na gotowe zdjęcia?

  Czas oczekiwania na wstępnie obrobione zdjęcia wynosi do 15 dni roboczych.
  Kiedy wstępna obróbka jest gotowa, spotykamy się aby na spokojnie, wspólnie obejrzeć zdjęcia i zastanowić się nad wyborem.

  Szczegóły dotyczące tego spotkania ustalamy wkrótce po dokonaniu rezerwacji terminu sesji.

 7. Czy możliwe jest przesunięcie sesji w przypadku choroby?

  Wszyscy czasem chorujemy, zdarza się, że w najmniej odpowiednim momencie.

  Gdy nie jesteśmy w formie, trudno jest nam wyglądać naturalnie, a w przypadku dzieci staje się to wręcz niemożliwe.

  Ponieważ zależy nam na jak najprzyjemniejszej sesji, która zaowocuje pięknymi zdjęciami, można ją raz przesunąć w przypadku nagłej niedyspozycji. Staram się wówczas dobrać jak najszybszy termin kolejnego spotkania.
  W przypadku kolejnego przesunięcia, koszt sesji wzrasta o 30%.

 8. Czy możliwe są sesje w innych miastach?

  W tej chwili większość sesji wykonuję w Warszawie, jednak istnieje możliwość zamówienia sesji w Gdańsku i okolicach (sesje domowe, miejskie i plażowe).

  W przypadku takich sesji istnieje konieczność zamawiania terminu z większym wyprzedzeniem – około 3 miesiące.

 9. Czy możliwy jest fotoreportaż z narodzin?

  Narodziny dziecka to absolutnie niepowtarzalne chwile.
  Jeśli chcielibyście utrwalić te bardzo intymne, niezmiernie ważne momenty, jeśli zależy Wam na tym aby Tata miał wolne ręce, a personel medyczny mógł zająć się swoją pracą zamiast dorywczym robieniem przypadkowych zdjęć, z chęcią je dla Was udokumentuję.

  Taka pamiątka jest czymś niezmiernie szczególnym, jedynym w swoim rodzaju, wręcz magicznym i wywołuje łzy wzruszenia przez wiele lat.

 10. Czy mogę zamówić sesję zdjęciową mojemu pupilowi?

  Z ogromną radością uwiecznię radosne chwile z życia Waszych bliskich… zwierząt,
  bez względu na ich gatunek czy rozmiar.

 11. Czy możemy wpłynąć na styl zdjęć?

  Obecnie na rynku współistnieje szerokie grono fotografów, wykonujących zdjęcia w różnej stylistyce.

  Decydując się na sesję ze mną, decydujecie się także na mój styl: naturalny, lekki, niewymuszony.
  Zdjęcia ukazujące prawdziwe momenty z życia, takiego jakim jest. Prawdziwe dzieci. Prawdziwe uśmiechy. Prawdziwe zdziwienie. Prawdziwą radość. Czasem prawdziwe łzy.
  I nie, to nie podlega wpływom.

 12. Czy mogę ofiarować sesję w prezencie?

  Sesja zdjęciowa to wspaniały prezent!
  Efektem są pamiątki na całe życie i jeśli macie ochotę na obdarowanie bliskiej osoby zaproszeniem na sesję, serdecznie zapraszam do kontaktu poprzez formularz kontaktowy.